| |

Obywatelu Ukrainy – bądź czujny!/ Громадянин України – будьте пильні!

Kilka dni temu policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej wojną Ukrainy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za popełnione czyny, a grozić mu może nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policja za pośrednictwem prokuratury wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie. – Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania! – zapewniają mundurowi.

– Nie ma przyzwolenia na takiego typu zachowania. Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej – uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka – tłumaczą mundurowi z dolnośląskiej policji.

I dodają, że „z pełną stanowczością i surowością reagują na takiego typu sytuacje”. Nie ma i nie będzie pobłażania dla przestępców, którzy wykorzystują ludzkie nieszczęście – zapewniają.

Wszelkie informacje dla obywateli Ukrainy, mówiące między innymi o tym, gdzie szukać pomocy, znajdują się poniżej.

Obywatelu Ukrainy - bądź czujny!/ Громадянин України - будьте пильні!
fot. KGP
Obywatelu Ukrainy - bądź czujny!/ Громадянин України - будьте пильні!
fot. KGP