|

Dolsk. Gdzie stanie maszt z flagą narodową?

Akcja „Pod biało-czerwoną” została zainagurowana przez premiera Mateusza Morawieckiego 25 sierpnia 2020 roku – w 100. rocznicę zakończenia Bitwy Warszawskiej. Zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na 11 listopada 2022 roku, czyli 104. rocznicę odzyskania niepodległości. O tym, które samorządy zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu decydowali obywatele, uczestnicząc w głosowaniu.

W przypadku gminy Dolsk minimalna ilość głosów wynosiła 100. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się zdobyć 145 głosów, co automatycznie umożliwia pozyskanie masztu wraz z flagą narodową.Do 14 marca samorząd musi złożyć wniosek w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, uwzględniając ogólny koszt zakupu masztu i flagi oraz koszt instalacji. Konieczne jest także określenie lokalizacji, uzgodnionej po konsultacjach z mieszkańcami.

Lokalny samorząd zaproponował dwie alternatywne lokalizacje:

  • Lokalizacja I – Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku,
  • Lokalizacja II – Punkt Widokowy przy ul. Widokowej w Dolsku.

O tym, w którym miejscu zamontowany zostanie maszt zależy od mieszkańców gminy, którzy wezmą udział w głosowaniu trwającym do niedzieli, 13 marca. Głos można oddać drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość e-mail na adres: konsultacje@dolsk.pl lub w tradycyjnej formie papierowej, dostarczając dokument do Urzędu Miasta i Gminy w Dolsku, Plac Wyzwolenia 4.

Należy jednak pamiętać, że głosowanie w formie papierowej jest możliwe tylko do piątku, 11 marca (w sobotę i niedzielę UMiG jest nieczynny). Głosy dostarczone w poniedziałek, 14 marca lub później nie zostaną uwzględnione.

W treści wiadomości należy wskazać „lokalizacja I” lub „lokalizacja II”, określając w ten sposób miejsce usytuowania masztu.