|

Przyjdź do kina i pomóż Ukrainie!

Pierwszy obraz to dokument pod tytułem„ Moja Wojna”. Film opowiada o trzech kobietach. Reżyserka udaje się na do strefy, gdzie toczy się walka, aby pokazać codzienne życie Lery, Jaskry oraz Wiedźmy. Lera jest dziennikarką, która zaciągnęła się do wojska,  po tym jak jej ukochany zginął w walce. Wiedźma przed 2014 kierowała siecią sklepów, a obecnie dowodzi oddziałem strzelców moździerzowych. Jaskier to lekarka, była wolontariuszką, która straciła obie nogi z powodu nadepnięcia na minę. Seans godz. 17:00.

Drugi film to dramat „Złe drogi”. Obraz ten zdobył nagrodę Verona Film Club Award w trakcie Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Wenecji oraz był ukraińskim kandydatem do Oscara 2021. Przedstawione są tutaj cztery historie rozgrywające się na tle dróg Donbasu, naznaczone dezorientacją, paranoją i terrorem. Seans godz. 18:30.

W czwartkowy wieczór będzie można obejrzeć także dramat wojenny „U311 CZERKASY”. Jest to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą. Film zdobył Nagrodę Publiczności 5. Festiwalu Filmowego UKRAINA! Czerkasy” to trałowiec należącym do marynarki wojennej Ukrainy, który jako jedyny w 2014 roku stawiał opór Rosjanom. Seans godz. 20:30.

Każdy film z polskimi napisami. Ceny biletów według obowiązującego cennika.

Więcej informacji na stronie http://www.kinoteatrslonko.pl/?p=21956