||

Korespondował z 13-latką. Chciał ją rozdziewiczyć

Akcja zatrzymania podejrzanego o pedofilię Marcina M. miała miejsce w Śremie, we wtorek 22 lutego o godzinie 19.40. Wcześniej namierzyli go „Łowcy Pedofilów” z Krzysztofem Dymkowskim na czele. To oni, na prośbę mamy dziewczynki, przejęli rozmowę z pedofilem i zebrali materiał dowodowy w postaci screenów.

W ujęciu śremianina udział brała śremska policja, która potwierdza, że Marcin M. został zatrzymany na 48 godzin. Jest podejrzany o to, że w dniach od 26 stycznia do 21 lutego br. kontaktował się poprzez Internet oraz sms z osobą nieletnią i proponował jej „inne czynności seksualne”.

– Policja w tej chwili pracuje nad sprawą. Zbieramy dowody. Wstępnie postawiliśmy zarzut z art. 200a, par. 2 KK – informuje podinsp. Włodzimierz Pieprzyk z KPP w Śremie.

Art 200a, par. 2 – Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!