||

Nowe połączenie autobusowe ze Śremem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ponad 24 miliony złotych przekazał rząd premiera Mateusza Morawieckiego z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Kwota ta pozwoliła na powstanie nowych połączeń, a także na utrzymanie dotychczasowych linii. Jednym z beneficjentów środków jest Wielkopolski Transport Regionalny, spadkobierca PKS Poznań SA.

– Linie autobusowe są niestety deficytowe. W związku z tym, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego też stawia na to, żeby to wykluczenie komunikacyjne nie dotyczyło osób z mniejszych miejscowości, miejscowości po pegeerowskich, z których osoby nie mogły często dojechać do pobliskich miejscowości, to dofinansowanie jest tak istotne – mówił podczas briefingu prasowego związanego z Funduszem Rozwoju Przewozów Autobusowych wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jednym z połączeń, na którym skorzystają Śremianie, jest bezpośrednie połączenie autobusowe Śremu z Kościanem. To zdecydowany krok w przód w kierunku połączenia obu miejscowości. Wprawdzie w przeszłości takie połączenie funkcjonowało, ale nie było ono bezpośrednie i wiązało się z przesiadkami, co w ostateczności wydłużało podróż do kilku godzin.Ponadto przywrócono również rozkład jazdy autobusów obowiązujący w czasie trwania nauki szkolnej. Jest to związane ze skróceniem czasu nauki zdalnej, którą wprowadzono w czasie trwania w naszym regionie ferii zimowych. „Szkolny” rozkład jazdy w Wielkopolskim Transporcie Regionalnym obowiązuje od minionego poniedziałku.