| | |

Niemal 3,5 mln zł na drogi w powiecie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Premier Morawiecki ogłosił listę dróg powiatowych i gminnych, które zostaną dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na ten cel do powiatu śremskiego spłynie niespełna 3,5 mln zł. Ze wsparcia skorzystają samorządy: powiat śremski oraz gmina Śrem. Powiat otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 mln 209 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej 4077P łączącej Sroczego-Łężek-Chrząstowo-DW436 na odcinku przekraczającym 3 km. Dofinansowanie obejmuje około 60 procent całej wartości inwestycji, która rozpisana została na kwotę 3,7 mln zł. Roboty drogowe mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a termin prac i oddania drogi przewiduje się na koniec września.

Nieco mniej, ale również z pokaźnym zastrzykiem finansowym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie wykonana ul. Ogrodowa w Dąbrowie (gm. Śrem). Tutaj inwestycja została zaplanowana na ponad 2 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie 1 mln 229 tys. zł, co stanowi około 60 procent wsparcia finansowego ze środków RFRD. Za te pieniądze wykonany zostanie II etap rozbudowy ulicy, który ma liczyć około 700 metrów

Również wsparcie otrzymała gmina Czempiń, która ze wsparciem tych środków wyremontuje ulice Parkową w Borowie. W tym przypadku kwota dofinansowania inwestycji wyniesie niespełna 376 tys. zł, co stanowi 70 proc. kosztów całego przedsięwzięcia. Remont ulicy ma się rozpocząć w marcu, a termin jego zakończenia przewidziany jest na sierpień tego roku.

Szanse na realizację ze wsparciem rządowych środków ma także jeszcze jeden projekt realizowany przez gminę Czempiń. To projekt polegający na remoncie drogi powiatowej w Donatowie łączącej powiat kościański ze śremskim. Wnioskowane wsparcie z RFRD to 1 mln 362 zł, co stanowi 70 proc. kosztów całkowitych zamykających się w kwocie niespełna 2 mln zł. Znajduje się on na liście rezerwowej.

Nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym to nie tylko spełnione obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości. To przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, szybszy czas dojazdu, a także nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu. To odpowiedź na potrzeby samorządów, dla których budowa dróg to jedno z największych wyzwań ze względu na środki potrzebne na realizację tych inwestycji – mówi Zbigniew Hoffmann, były wojewoda wielkopolski a obecnie poseł i zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Bardzo dziękuję państwu samorządowcom, którzy przygotowują dobre wnioski i chętnie sięgają po środki finansowe, które pomogą zrealizować dobre inwestycje służące mieszkańcom naszego okręgu – dodał.