Image
  • Home
  • Śrem
  • Żołnierze z 12WBOT dostarczają maseczki

Żołnierze z 12WBOT dostarczają maseczki

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Od początku roku w Wielkopolsce wzrosło zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej. W ciągu czterech dni terytorialsi z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli do powiatów blisko 800 tys. maseczek – informuje ppor. Anna Jasińska – Pawlikowska.

Żołnierze z wielkopolskiej brygady angażują się w pomoc w zwalczaniu pandemii COVID- 19 od samego początku. Aktualnie, na prośbę wojewody wielkopolskiego, pobierają maseczki z magazynu i dostarczają do powiatów. Dalej, materiały ochrony indywidualnej mają trafić do gmin i ich mieszkańców. Maseczki są bezpłatne.

W dystrybucję zaangażowały się wszystkie bataliony z Wielkopolski: 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu oraz 125 blp z Leszna. Żołnierze dostarczali maseczki do podmiotów w swoich stałych rejonach odpowiedzialności.

Staramy się odpowiadać na wszelkie sygnały i prośby o pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami – wielkopolskim i lubuskim, ponieważ naszym stały rejonem odpowiedzialności są dwa województwa. Służymy naszej lokalnej społeczności i okazujemy wsparcie w tym trudnym czasie –  mówi płk Zbigniew Targoński, dowódca 12 WBOT


Berdychowski Kwiecien2 2024

Terytorialsi dostarczyli w ciągu 4 dni blisko 800 tys. maseczek, do 30 podmiotów. 124 batalion lekkiej piechoty ze Śremu zajął się dystrybucją środków do Wrześni, Turku, Koła, Śremu, Środy Wlkp., Kalisza i Konina – łącznie to 165 tys. masek ochronnych.