|

Koszmarne zderzenie na trasie do Dolska

Około 2 w nocy na trasie Dolsk – Borek Wlkp. na wysokości Koszkowa, już poza terenem powiatu śremskiego, doszło do przerażającego zdarzenia drogowego. Zestaw ciężarowy uderzył w przydrożne drzewo. Gdy na miejsce dotarły służby ratownicze wewnątrz roztrzaskanej kabiny pojazdy znajdował się kierowca. Akcja służb na miejscu trwała blisko trzy godziny. Kolejne godziny upłynęły na usunięciu wraku auta z drogi. Przez ten czas trasa wojewódzka łącząca Dolsk z Borkiem Wlkp. była zablokowana – policja wyznaczyła objazdy.

Ostatecznie okazało się, że kierowca doznał niegroźnych obrażeń ciała i został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Patrząc na zniszczenia kabiny samochodu ciężarowego, miał spore szczęście, że tylko tak się to skończyło.

 

W chwili wypadku droga, jaką poruszał się zestaw, była bardzo śliska. Poruszający się nią pojazd ciężarowy wpadł na niej w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie zestaw przemieścił się i zablokował drogę w obu kierunkach.

Kierowca był trzeźwy i po badaniach w szpitalu nie stwierdzono u niego potrzeby hospitalizacji, mężczyzna został zwolniony do domu.