Image
  • Home
  • Aktualności
  • Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku.

Zdaniem tej czwórki przewodniczący rady miasta i gminy Dolsk, radny Romuald Nawrot stracił zaufanie  wnioskujących radnych poprzez swoje dotychczasowe chaotyczne prowadzenie sesji, stronniczość, apodyktyczność oraz brak współpracy z radnymi.

„Przewodniczący Rady nie współpracuje ze wszystkimi radnymi, jawnie lekceważąc wolę wyborców, wykracza poza kompetencje przewodniczącego, posługując się pełnioną funkcją do kreowania własnej polityki. Całokształt działań prowadzonych przez radnego Romualda Nawrota wskazuje nie wypełnia on należycie funkcji przewodniczącego, tj. nie potrafi stanąć ponad podziałami politycznymi w radzie miasta i gminy. Styl pracy przewodniczącego rady nie sprzyja współpracy radnych, a wręcz przeciwnie, doprowadził do jeszcze większych podziałów i spowodował brak właściwej atmosfery w radzie miasta i gminy Dolsk. Podczas prowadzenia obrad, wystąpienia radnego Romualda Nawrota uchybiają powadze obrad rady miasta i gminy Dolsk. Obraża radnych przez niestosowne komentarze do ich wypowiedzi. Dotyka to również często mieszkańców zabierających głos podczas obrad, w ramach wolnych głosów. Jest napastliwy w stosunku do osób mających odmienne zdanie. Radny Romuald Nawrot nie spełnia także oczekiwań radnych w zakresie zapewnienia opieki prawnej radzie miasta i gminy”. – argumentowali we wniosku o odwołanie radni.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Projekt uchwały przepadł w głosowaniu na środowej sesji. Zdecydowana większość radnych głosowała za tym, aby przewodniczący rady pozostał na swoim stanowisku i tym samym przepadł wniosek części radnych o odwołanie Romualda Nawrota. W tajnym głosowaniu 4 głosy były za odwołaniem przewodniczącego, 10 przeciwko.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]