Wilk, który okazał się… psem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od początku stycznia z okolic Żurawca i Brodnicy docierały do nas sygnały, że w tych miejscowościach widziane jest zwierzę, które może być wilkiem. Informacje te zostały szybko zweryfikowane i prawda okazała się być zupełnie inna. Wilk bowiem okazał się być… psem w typie akity.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W zaangażowanie w odłowienie psa włączył się samorząd Brodnicy, Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju oraz pani Maria, która w ostatnim czasie dokarmiała psa. Zwierzę natomiast odłowione zostało przez firmę zewnętrzną.wilk i pies
fot. Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju

„Wilk” został złapany i przebywa w schronisku. Jest już także po pierwszej wizycie w gabinecie weterynaryjnym, jego wiek został oszacowany na około 2 lata. Hatori, bo takie imię zostało mu nadane, jest w dobrym stanie fizycznym. Z pierwszych obserwacji zachowania psa wynika, że nie toleruje on innych zwierząt.

W gajowym schronisku pracują nad niedoszłym „wilkiem”, by zwierzę mogło trafić do adopcji. Ewentualnie rozważane jest przekazanie psa do specjalnego ośrodka dedykowanego dla rasy, do której należy pies.