|

Sezon kulturalny rozpoczęli koncertowo

Koncert Noworoczny, organizowany przez Śremski Ośrodek Kultury, na stałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych Śremu. I nie da się ukryć, że zyskał ogromną sympatię śremian, którzy z utęsknieniem czekali na tegoroczne wydarzenie. W sobotnie popołudnie i wieczór, sala widowiskowa pękała w szwach. Zainteresowanie tym wydarzeniem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Trzeba było dołożyć drugi koncert.

Trudno się jednak dziwić miłośnikom muzyki operetkowej, bowiem doskonale wiedzą, że mogą liczyć na wspaniałe widowisko. Nie inaczej było tym razem. Podczas sobotniego koncertu, na scenie pojawili się wybitni artyści, a wśród nich temperamentne solistki Ksenia Shaushyswilli oraz Emilia Zielińska, a także wspaniali tenorzy – Mariusz Adam Ruta oraz Mirosław Niewiadomski. Solistom towarzyszył zespół kameralny „Bognaband”. Natomiast koncert poprowadziła Renata Brukiewicz.

Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się między innymi inaugurujący koncert – walc wiedeński, „It’s now or never” E. Presleya w fantastycznym wykonaniu Mirosława Niewiadomskiego, „La vie en rose” z repertuaru Edith Piaf fenomenalnie zaśpiewane przez Ksenię Shaushyswilli czy przejmujące „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Koncert Noworoczny był również wydarzeniem inaugurującym sezon kulturalny w Śremskim Ośrodku Kultury. Anna Szmyt-Baranowska, szefowa ŚOK już dziś zaprasza na szereg wydarzeń i koncertów. Wśród nich znajdziemy między innymi koncert Anny Wyszkoni (luty), występ Teresy Werner (maj) czy recital Anity Lipnickiej (wrzesień). Szczegóły już wkrótce.

Organizatorem Koncertu Noworocznego był Śremski Ośrodek Kultury. Współorganizatorami natomiast Muzeum Śremskie oraz gmina Śrem.