|

Śremskie LO ze Srebrną Tarczą

Kilka dni temu został opublikowany coroczny ranking Perspektyw. W tegorocznej edycji znów wysoko uplasowało się śremskie LO. Szkoła uzyskała 403. pozycję, co przełożyło się na przyznanie znaku jakości – Srebrna Tarcza. To już drugie tego stopnia wyróżnienie dla „ogólniaka”. W latach ubiegłych, LO kilkukrotnie otrzymało Brązową Tarczę.

– Gratuluję Absolwentom 2021 oraz ich nauczycielom wyników maturalnych, które przełożyły się na nagrodzenie LO Srebrną Tarczą w rankingu Perspektyw. Mimo wszystko pragnę podkreślić, że nie pracujemy dla rankingów. Dla nas, kadry i pedagogów, ważne jest samopoczucie naszych uczniów, a także ich bezpieczeństwo i pomoc w realizacji marzeń – podkreśla Agnieszka Dembska, zastępca dyrektora LO.

Wszelkie wyróżnienia i nagrody są dla nas bardzo miłe. Co roku, analizując wyniki matur, staramy się patrzeć na konkretne przedmioty. Pracujemy nad tym, by te wyniki były jak najlepsze. Znamy naszych uczniów i cieszymy się, kiedy udaje im się realizować marzenia. To ważne, zwłaszcza w pandemicznych czasach. Ostatnie lata są dla młodzieży bardzo trudne. Tym bardziej jesteśmy dumni z ich sukcesów – dodaje Agnieszka Dembska

VW_Berdychowski_400_150(1)

Przypomnijmy, że zgodnie z postanowieniem kapituły Rankingu Perspektywy 2022, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.