|

Muzeum Śremskie zaprasza na Slow Graphics Days

Sztuka funkcjonuje ponad wszystkim co dzieje się wokoło. Integracja między dziełami sztuki i artystami nadaje nowego rytmu i inspiracji do działania. Mamy przyjemność zaprezentować szeroką różnorodność artystów, którzy współtworzą z nami festiwal. Niektórzy artyści będą obecni, dostępni i chętni do tego, aby porozmawiać o inicjatywie, technikach wykorzystywanych w swoich dziełach, czy papierze i jego nieograniczonych możliwościach – informują organizatorzy wydarzenia.

Artyści przypominają, że w zabieganym świecie, często nie mamy czasu na kontemplacje, medytację, modlitwę – na chwilę, aby obcować ze sztuką.

Chcemy przybliżyć i ułatwić tę możliwość, dlatego wychodzimy z naszym festiwalem poza ramy Atelier Myszkowski – galerii sztuki nowoczesnej. Jak ważka będziecie mogli się zatrzymać się na moment i mimo obowiązków dnia codziennego czerpać inspiracje z dzieł sztuki i rozmowy z artystami – zapewniają

VW_Berdychowski_400_150(1)

Organizatorzy niedzielnego wernisażu chcą, aby obcowanie z grafikami spowodowało to, że na chwilę zatrzymamy się i poddamy refleksji. – To będzie tylko moment, który mamy nadzieje napełni Was inspiracją. Aleks Novitski, w swojej pracowni zaprojektował symbol naszego festiwalu. Artyści biorący udział w III już edycji festiwalu, przybliżą nam różne techniki, a także możliwości wykorzystania papieru.

W Muzeum Śremskim swoje prace zaprezentują m.in.: Mark Maksimovich, Aleks Novitski, Liza Keasuri, Krzysztof Balcerkowiak, a także śremianka Dobrochna Łowicka.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny!