Wspólnie zwiedzają Polskę

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pogoda dopisała, humory także. Miłośnicy sportów zimowych skorzystali z możliwości jazdy na nartach i snowboardzie, podziwiając jednocześnie piękne widoki podczas wjazdu na stok wyciągiem narciarskim. Nie zabrakło również amatorów toru saneczkowego oraz śnieżnych skuterów.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Część uczestników wycieczki wybrała mniej ekstremalną rozrywkę, jaką jest zwiedzanie miasta. Spore zainteresowanie wzbudziła żaba, stanowiąca symbol miejscowości. Odpowiedź na pytanie znaleziona została na deptaku, gdzie znajdują się figurki żab wraz z legendą. Imponująco prezentowały się także uzdrowiskowe fontanny, z których w okresie wiosenno-letnim płynie woda.Sporym zainteresowaniem cieszyła się także drewniana wieża widokowa „Sky walk”, wyposażona w szklany taras, tunele z siatki oraz kładki w kształcie spirali. Wysokość konstrukcji wynosi 65 metrów. Z tarasu rozciąga się piękny widok na Góry Izerskie, jednak aby tam wejść, należy pokonać 850-metrową trasę. Równie atrakcyjna okazała się Młynica – druga wieża widokowa w Świeradowie Zdroju.

Turyści z Lubiatowa odwiedzili także kościół św. Józefa Oblubieńca, Muzeum Zdrojowe, Uzdrowisko Czerniawa oraz Pracownię Piernikową. Kolejną wycieczkę, tym razem dwudniową, zaplanowano na 12-13 marca. Chętni będą mogli odwiedzić stolicę polskich Tatr, czyli Zakopane.